Základní kurzy pro střední školy

Možná se někomu zdá, že společenský tanec je na ústupu a není pro mládež příliš zábavný. Opak je pravdou. V dnešní době není tanec jen druhem zábavy, ale stále více se stává součástí vzdělání a kultury projevu lidí, kteří chtějí uspět. Znalost společenských tanců Vám pomůže otevřít brány do vysoké společnosti a jsou zárukou úspěchu ve Vašem okolí. V našich tanečních kurzech se snažíme o moderní vtipnou výuku, která Vám zpříjemní společné večery.


Náplň kurzu:

 • standardní tance: WALTZ, TANGO, VALČÍK, FOXTROT
 • latinskoamerické tance: CHA-CHA, RUMBA, JIVE, MAMBO
 • ostatní tance: BLUES, MAZURKA, POLKA
 • tance na přání…

V pokračovacím kurzu se probírá taneční technika, učí se nové tance a přidávají se taneční figury do tanců ze základního kurzu.


Více o tancích se můžete dozvědět na stránce o charakterech tanců.

Společenská výchova

 • je nezbytnou součástí výuky v základních kurzech. Prakticky všichni z Vás ji budete do budoucna, a možná už i nyní, potřebovat. Základní pravidla chování ve společnosti jsou nedílnou součástí našeho každodenního života, ať již chceme, nebo ne.
 • Důležité situace, které si probereme jsou například vztahy mezi mužem a ženou, představování, společenská přednost, pozdrav, restaurace, hostitelé, hosté atd.

Závěrečný ples

 • slavnostní ukončení celého kurzu, kde se mohou rodiče a známí podívat na své ratolesti. Ples bude zahájen slavnostní polonézou absolventy tanečního kurzu.
 • vstupné pro veřejnost (rodiče, příbuzní a kamarádi žáků kurzu) za poplatek, který je vždy upřesněn.
 • v průběhu večera proběhne taneční soutěž o nejlepší taneční pár – „král tanečního parketu“.Začátek kurzu, místo konání, lektor: Informace o přesném rozpisu lekcí naleznete ZDE.
Obsazenost kurzu: Informaci zda je kurz volný naleznete ZDE.
Délka kurzu:
10 lekcí po 2 hodinách (120 minutách) + 15 min. přestávka, prodloužená a závěrečný ples.
Cena kurzu: chlapci 1000,– Kč a dívky 1100,– na osobu.
Platba:

 • v hotovosti, záloha 500,– Kč do konce měsíce března. ZÁLOHA JE NEVRATNÁ!!
 • zbytek částky bude uhrazen na začátku první lekce.

Přihlášky přijímáme do konce května.
Slevy: již žádné.


Storno poplatky:
Záloha zaplacená při přihlášení je závazná, slouží k zapsání zájemce do jednotlivého tanečního kurzu. Tato částka se nevrací vyjma vážné nemoci, nebo přestěhování znemožňující účast v tanečním kurzu na základě písemné žádosti rodičů. V případě nemoci nutno doložit lékařským potvrzením.

Po absolvování prvních dvou vyučovacích lekcí se platba za výuku tance v tanečním kurzu již nevrací!
Manipulační poplatek 10% z celkové ceny se již nevrací!
Oblečení:
Chlapci: tmavý oblek (černý, tmavě modrý či šedý) a tmavé boty, bílá či jednobarevná košile, kravata nebo motýlek, tmavé boty a ponožky. Rukavičky nejsou podmínkou.

Dívky: lehké společenské šaty, kombinovat se mohou i různé halenky a sukně (lze i kalhotové kostýmy). Taneční obuv společenská, ale pohodlná.
Taneční řád: Žákům kurzu je zakázáno požívat alkohol a omamné látky před i během výuky, v průběhu prodloužené hodiny nebo závěrečné kolony. Při porušení tohoto pravidla se informují rodiče.
Legitimace na vstup:
Legitimace do tanečního kurzu se vydávají na první vyučovací lekci, za předpokladu uhrazeného kurzovného. Legitimace je nepřenosná, platí pro daný kurz. Bez této legitimace nebude umožněn vstup do jednotlivých lekcí.
Občerstvení: Je zajištěno v prostorách sálu.
Hudební doprovod: Hudební doprovod na vyučovacích lekcích je zajištěn formou reprodukované hudby, na závěrečný ples je zajištěna „živá“ hudba k vytvoření atmosféry významné společenské akce.
Dokumentace: Půlkolona a závěrečný večer budou natáčeny na DVD s možností objednání + foto.
Propozice + přihláška: Obdrží žáci při náboru na škole.
Pokračovací kurzy: Do pokračovacích kurzů tanečního studia Mango se mohou přihlásit absolventi základních kurzů, bývalí žáci či asistenti ze všech tanečních škol z místa konání í okolních měst. Po absolvování bronzových a stříbrných pokračovacích kurzů se účastníci mohou stát asistenty na příští taneční sezónu.
Hlavní partner tanečního studia: