Zouk

„ZOUK“ – tento výraz pochází z kreolské francouzštiny a v překladu znamená – „párty“. Zouk je vášnivý brazilský tanec do kterého se zamilovali lidé po celém světě a již několik let se tančí také v ČR.

Brazilský autentický tanec lambada v průběhu 20. století ustoupil modernějším latinským rytmům a dnes jej v původní podobě nespatříte. Vedle např. populární salsy, která v té době zažívala rozkvět jak v Evropě, tak v Severní Americe dorazil do Brazílie rytmus – zouk – který vznikl v oblasti Karibiku ve francouzskou kreolštinou mluvících zemích smíšením mnoha různorodých kultur. Přesto vznikl zároveň nový tanec. Do Brazílie dorazil nejdříve smyslný a houpavý rytmus, kterého Brazilci využili k formování původní lambady v nový styl. Ačkoliv i v dnešní době stále spatříte původní karibský zouk např. ve Francii, brazilský lamabada-zouk se stal po celém světě jedním z nejoblíbenějších tanců dnešní doby. S postupem času se zouk-lambada zformoval ve dvě hlavní větve, které se dnes často pojmenovávají jako lambada-zouk (lambazouk) a modernější ZOUK.
Cena: 1600,– Kč/pár.
Začátek kurzu, místo konání, lektor: Informace o přesném rozpisu lekcí naleznete ZDE.
Minimální počet účastníků v kurzu je 10 párů.


Nové kurzy vypisujeme vždy po zahájení předchozího kurzu.
Rozdělení kurzů dle obtížnosti naleznete ZDE.


Obsazenost kurzu: Informaci zda je kurz volný naleznete ZDE.
Oblečení: salsu lze tančit v čemkoliv, v čem se cítíte dobře. Není nikde předepsáno, že to musí být noblesní kostým a vysoké podpatky. Ale pokud je zrovna tohle váš styl, neváhejte. Vezměte si to, v čem se cítíte pohodlně a co vám umožňuje volný pohyb (sukně, kalhoty … cokoli je přípustné).

Začátečníkům se doporučuje oblečení, ve kterém se především budou cítit pohodlně a přirozeně, a nebude je tak omezovat v projevu. Střízlivě doporučujeme obléci se do ležérního, spíše sportovního oblečení. Tričko a volné kalhoty, přes které si přivážete šál nebo třásňový šátek jsou více než dostačující.

Tančit můžete v měkkých mokasínech, v sálových teniskách, v botách na podpatcích i v „oblíbených botičkách“, do kterých se přezouváte, když přijdete ze zaměstnání. Nevhodné jsou sportovní boty s velmi tvrdou podrážkou. Každopádně si obujte boty, na které jste zvyklí, a ve kterých umíte chodit. Do sálů není možné nosit boty typu jehly.Hlavní partner tanečního studia: